Aktualności

Spotkania w IMD

odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca w godz.: 16.00-18.30.

Cele spotkań chustowych w IMD:

 • propagowanie noszenia dzieci w chustach i „rodzicielstwa bliskości”,

 • nauka prawidłowego noszenia w chustach i nosidłach,

 • zapoznawanie się i możliwość przymierzenia różnych typów chust i nosideł,

 • pomoc dla początkujących mam,

 • wymiana doświadczeń dotyczących noszenia dzieci.

Regulamin spotkań w IMD

 1. Spotkania mają na celu wymianę doświadczeń dotyczących noszenia dzieci i nie służą celom komercyjnym.

 2. W czasie spotkań pilnujemy porządku w sali, odnosimy brudne kubki do zmywarki, utrzymujemy porządek w łazience i kuchni. Odpowiedzialni za stan pomieszczeń po naszym wyjściu są dwaj wyznaczeni wcześniej członkowie stowarzyszenia.

 3. Podczas spotkań staramy się nie przeszkadzać innym zajęciom w IMD – nie wychodzimy bez potrzeby na korytarz, zamykamy drzwi itd.

 4. Starsze dzieci mają w czasie spotkań zapewnioną opiekę i zajęcia w kąciku dziecięcym, jeżeli dziecko nie bawi się w kąciku dziecięcym, odpowiadają za nie rodzice.

 5. Podczas spotkań składamy się po dwa złote od rodziny na koszty artykułów spożywczych i higienicznych.

 6. Przestrzegamy następującego harmonogramu spotkań:

 • Krótki wstęp teoretyczny (16.15-16.30)

 • Nauka wiązań (16.30-17.30)

 • Dyskusje o chustach i nie tylko oraz konsumpcja (17.30-18.00)

 • Sprzątanie pomieszczeń (18.00-18.30)

NOWE ZASADY UCZESTNICTWA W SPOTKANIACH CHUSTOWYCH W

INSTYTUCIE MAŁEGO DZIECKA W POZNANIU

Spotkania chustowe, które w każdy drugi czwartek miesiąca organizujemy w Instytucie Małego Dziecka w Poznaniu, cieszą się dużym zainteresowaniem – tak dużym, że ostatnio sala niemal pękała w szwach :). Chcemy, żeby uczestnicy mogli jak najlepiej skorzystać z naszych spotkań, dlatego postanowiłyśmy nieco zmodyfikować ich formułę. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i zapoznanie się z nowymi zasadami spotkań chustowych w IMD:

1. Spotkania czwartkowe są przeznaczone dla osób POCZĄTKUJĄCYCH. Osoba początkujaca to taka, która – niezależnie od wieku dziecka – dopiero zaczyna przygodę z noszeniem w chuście, wiązała się kilka razy lub wcale, ma chustę od niedawna albo jeszcze nie ma jej wcale. Osoba początkująca to również przyszły rodzic, np. mama w ciąży.2. Na spotkanie w IMD trzeba się zapisać co najmniej 10 dni wcześniej, mailowo: chustypoznan@gmail.com. Prosimy podać wiek dziecka (lub tydzień ciąży) i opisać krótko dotychczasowe doświadczenia i umiejętności chustowe (jeśli się takowe ma, oczywiście). Ta sama osoba może uczestniczyć w spotkaniu 3 razy (niekoniecznie pod rząd).

2. Spotkania zaczynają się o godz. 16.00 i trwają do godz. 18.00 Z uwagi na intensywną tematykę zajęć i ograniczony czas, prosimy o punktualne przybywanie na zajęcia.

3. Spotkania w IMD nie mają charakteru szkoleniowego. Mają służyć wstępnemu zapoznaniu się z chustowaniem i podstawowymi wiązaniami –  doradcy opowiadają o chustach i idei chustonoszenia, pokazują wiązania, odpowiadają na pytania. Nauka wiązań nie jest jednak możliwa w tak krótkim czasie przy tak dużej ilości osób. Osoby chcące odbyć porządne szkolenie chustowe, zapraszamy na indywidualne konsultacje lub warsztaty z doradcami (informacje o aktualnych warsztatach oraz namiary na doradców znajdują się na stronie www.chusty.net).

4. Wszystkich – początkujących, zaawansowanych, już nie chustujących, jeszcze nie chustujących itd – zapraszamy też na spotkania sobotnie (każda ostatnia sobota miesiąca, miejsca różne, informacja każdorazowo na www.chusty.net, www.chusty.info, www.nosimy.prv.pl). Spotkania te, w odróżnieniu do czwartkowych spotkań w IMD, są nieformalne, „luźne”, nie mają ustalonego programu, mają służyć pogaduchom (nie tylko chustowym), rozwijaniu kontaktów towarzystkich i ogólnemu dobremu samopoczuciu 🙂

Do zobaczenia!

Stowarzyszenie Poznań „W CHUŚCIE”

Możliwość komentowania Spotkania w IMD została wyłączona