Aktualności

Klub Mam z Fundacją Rodzić po ludzku i Gazetą Wyborczą

Fundacja Rodzić po Ludzku serdecznie zaprasza przyszłe mamy i rodziców małych dzieci na kolejne spotkanie Klubu Mam. Są to otwarte spotkania, na których świeżo upieczone mamy i kobiety w ciąży wymieniają się doświadczeniem, mogą porozmawiać o lękach, radościach, czegoś nowego się dowiedzieć. Każde spotkanie ma swój temat przewodni i ekspertów, którzy odpowiadają na pytania uczestniczek.

Spotkanie 7 października będzie poświęcone przygotowaniu do porodu. Ale nie tylko w tym wymiarze, o jakim mówi się zazwyczaj w szkole rodzenia: porozmawiamy z psychologami, jak przygotować się do niego psychicznie, a od położnej dowiemy, jak przygotować swój własny „plan porodu” do szpitala i jak jest on w poznańskich placówkach realizowany. W naszym spotkaniu uczestniczyć będzie także doula: nowy zawód w Polsce, osoba, która w profesjonalny sposób wspiera fizycznie oraz emocjonalnie kobietę w ciąży, rodzącą i w połogu, dostarcza jej niezbędnych informacji i udziela praktycznych wskazówek.

Na spotkanie zaprosimy także przedstawicielki Stowarzyszenia Poznań „W chuście”, które przedstawią zalety noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich, pokażą, jak chusty wiązać i jakie są ich rodzaje.

Wstęp na spotkanie jest wolny, zapewniamy poczęstunek oraz osobą salę dla dzieci (nie zapewniamy opiekuna).

Serdecznie zapraszamy! Szczegóły spotkania pod numerem tel.: 61 85 89 215.

TYTUŁ: Spotkanie Klubu Mam – przygotowanie do porodu
DATA: piątek 7 października, godz. 17-19
MIEJSCE: Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren, Os. Wichrowe Wzgórze 119, Poznań
(skrzydło Szkoły Podstawowej nr 11 – wejście od strony strzeżonego parkingu)

W imieniu Gazety Wyborczej i Fundacji Rodzić po ludzku – zapraszamy serdecznie 🙂 My też tam będziemy )