Aktualności

UWOLNIĆ PORÓD – Przyjdź, obejrzyj, podyskutuj, zadziałaj!

„Uwolnić poród” to 60-minutowy film dokumentalny, w którym eksperci do spraw porodu, naukowcy, położne, lekarze i obrońcy praw człowieka wzywają do radykalnych zmian w systemie opieki okołoporodowej. To znacznie więcej niż film. To ogólnoświatowy projekt inspirujący do działania, tak by w efekcie każda kobieta mogła decydować o tym gdzie i w jaki sposób chce rodzić swoje dziecko. Tłem jest dramatyczna historia Agnes Gereb.

1.12.2012 r. w sobotę o godz. 16 w Kawiarni Gazeta Cafe przy ul. 27 Grudnia 3 w Poznaniu zapraszamy na projekcję filmu pt.: ”Uwolnić poród” w reżyserii Toni Harman, połączoną z dyskusją i wymianą refleksji. Spotkanie jest bezpłatne ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem poczta@gaja-szkolarodzenia.pl. W tytule maila prosimy wpisać tytuł filmu.

Moderatorem spotkania będzie doula Marianna Szymarek, a zaproszonymi Gośćmi panie Iwona Marczak i Dorota Postaremczak – położne ze szpitala przy ul. Polnej, które jako jedne z nielicznych w Poznaniu przyjmują także porody w domu.

Organizatorzy to: Szkoła rodzenia GAJA, Malinowa Szkoła rodzenia, Kawiarnia Gazeta Cafe, Kawiarnia Gauganek, W służbie Bociana, Doula Marinna Szymarek

Patronat nad wydarzeniem objęły: Fundacja Rodzić po ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni oraz Stowarzyszenie Poznań w chuście.

Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Codzienny Poznań, Dzieci są ważne, Dzieci Poznań, Eko Mama

Zapraszamy na nasz seans wszystkie osoby zainteresowane tematyką porodu – zarówno profesjonalistów jak i rodziców (obecnych i przyszłych). Przyjdźcie, podzielcie się swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami.

Zapraszamy także osoby z dziećmi. Na dzieci od 0 do 2 lat czekać będzie kącik zabaw na terenie Kawiarni Gazeta Cafe – z wykładziną, zabawkami, stolikiem, krzesełkami, przyborami do rysowania, przewijakiem i nocniczkami (podczas spotkania Dzieci przebywają tylko i wyłącznie od opieką sowich opiekunów)

Starsze Dzieci (pow. 2 lat) zapraszamy do położonej kilka metrów dalej Kawiarni Gauganek przy ul. 3 Maja 49c, w którym będą mogli Państwo zostawić dzieci pod opieką pań animatorek – koszt to 8zł/godzina. UWAGA – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w Gauganku, prosimy o mailowe zapisywanie dzieci pod adresem: poczta@gaja-szkolarodzenia.pl.

Starsze (jak i młodsze dziecko) może również zostać w Gauganku pod opieką drugiego rodzica lub opiekuna.

DO ZOBACZENIA!

Możliwość komentowania UWOLNIĆ PORÓD – Przyjdź, obejrzyj, podyskutuj, zadziałaj! została wyłączona