Aktualności

Piknik Bliskości 1.07.2017

Z okazji rozpoczęcia wakacji zorganizowaliśmy dla Was kolejny Piknik Bliskości, który ze względu na niesprzyjające wcześniej warunki atmosferyczne odbył się 1 lipca. Swoją drogą to chyba pierwszy piknik w historii Stowarzyszenia przełożony przez niesprzyjającą pogodę J Mimo, że pogoda i tak nie była iście wakacyjna frekwencja i dobre humory dopisały i na poznańskiej Cytadeli zebrała się liczna grupa chustowo-nosidłowych rodzin. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na dzieci czekały atrakcje w postaci dużych baniek mydlanych, a także można było skorzystać z kącika plastycznego, bo które dziecko nie lubi kredek czy kredy.

Oprócz miłych rozmów i spotkań okołochustowych tym razem przygotowaliśmy coś więcej. Dla rodziców oczekujących narodzin maluszka oraz rodziców z dziećmi poniżej 1r. ż. odbył się bowiem pokaz masażu Shantala. Wszak dotyk nie tylko w chuście daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa spełniając potrzebę miłości i przynależności uczuciowej. Oczywiście nie mogło zabraknąć praktycznego wiązania w chuście. Nasze doradczynie zaprezentowały, jak prawidłowo zawiązać plecak prosty pokazując zarazem dwa sposoby wrzucania dziecka na plecy.

Tradycyjnie przy pomocy przyniesionych przez wszystkich uczestników pikniku chust i nosideł mógł powstać wspaniały kolorowy kącik macankowy, do którego każdy mógł podejść, dotknąć wspaniałych materiałów, splotów, porównać je i zamotać dziecko, korzystając zarazem z możliwości porozmawiania z doradcą noszenia. Wspaniała sobota we wspaniałym gronie.

Dodaj komentarz