Aktualności

Piknik Bliskości 29.07.2017

Lipcowy Piknik Bliskości obfitował w liczne atrakcje, ale od początku. 29.07. spotkaliśmy się w Parku Stare Koryto Warty, a wydarzeniu towarzyszyła iście wakacyjna, słoneczna pogoda, dlatego też frekwencja dopisała, i to bardzo. Na naszym spotkaniu nie mogło zabraknąć chust, pięknych chust i nosideł, które zebrane razem w jednym miejscu stworzyły cudny, pokaźny stos chustomacankowy, bo przecież warto dotknąć inne sploty, wzory, zamotać dziecko w inne chusty i je sobie porównać, zobaczyć przy tym, co nam odpowiada, albo zakochać się w czymś nowym.

Stowarzyszeniowe doradczynie z chęcią pomagały osobom mającym wątpliwości chustowe i korygowały wiązania. Ponadto Agata Piasecka i Zuzanna Gierszal-Stroiwąs zaprezentowały krok po kroku wiązanie kangurka i plecaka prostego zwracając uwagę na ważne elementy w tych wiązaniach oraz na prawidłową pozycję maluszka.

Dzieci, szczególnie te wolące już biegać na własnych nogach, bawiły się świetnie puszczając duże bańki mydlane, natomiast rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli dołączyć do wspólnego projektowania chusty i tym sposobem każdy mógł dodać coś od siebie do tej radosnej twórczości. Na dzieci czekał także kącik czytelniczy, gdzie mogły sobie odpocząć w cieniu słuchając bajek.

Monika Sowińska-Sopot zachęcała do masowania masażem Shantala opowiadając o jego korzyściach i podstawowych zasadach, natomiast Magda Traciłowska porwała do tańca przygotowując dla uczestników Pikniku krótki układ choreograficzny. W końcu maluszki w chustach lubią, jak się ruszamy, a jak jeszcze można wspólnie potańczyć to dla jednych niezła zabawa, a dla niektórych bodziec do zaśnięcia, czyli przyjemne z pożytecznym.

Cieszymy się, że tak licznie przybyliście spędzić z nami czas, który minął nam zdecydowanie za szybko. Naładowani Waszymi uśmiechami i promieniami słonecznymi stwierdzamy, że lato mogłoby trwać cały rok.

Dodaj komentarz