Aktualności

Piknik Bliskości z okazji Dnia Matki i Dziecka 28.05.2017

Piknik Bliskości z okazji Dnia Matki i Dziecka to już nasza tradycja. Pogoda dopisuje, a my wychodzimy na zewnątrz z naszymi spotkaniami i promujemy aktywnie chustonoszenie w naszym mieście. Tym razem grzejąc się w pięknym słońcu goniliśmy wielkie bańki mydlane, posłuchaliśmy historii o pszczołach, bawiliśmy się klockami i w gry podwórkowe oraz macaliśmy chusty i nauczyliśmy rodziców kieszonki, kangurka i plecaka – tak można podsumować ten Piknik Bliskości w KontenerART. zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie 28.05.2017 r.

Piknik wyjątkowy, bo pisząc projekt otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych na nasze letnie pikniki. Dzięki temu jesteśmy bardzo zadowolone, że odbywające się w trakcie pikniku dwa warsztaty uczące noszenia w chustach – dla początkujących oraz dla zaawansowanych  były bezpłatne i jeszcze rodzice mogli wyjść z nich z praktycznym narzędziem do ćwiczeń, jakim jest chusta.

Jak zwykle na naszych piknikach nie mogło zabraknąć wielkich baniek mydlanych, które dzieci uwielbiają. Jednak atrakcji dla najmłodszych było o wiele więcej. Dzięki organizowanemu w ramach akcji czytelniczej „Poczytajmy o pszczołach” spotkaniu z Domem Bajek, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wolontariuszon II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu dzieci mogły posłuchać fragmentów książki „Pszczoły” Wojciecha Grajkowskiego, a następnie wykonać swoją prywatną pszczołę z surowców wtórnych i posiać miododajne kwiaty nad Wartą. Były również warsztaty plastyczne dla dzieci, a nawet dorośli mogli chwycić za kredki i pokolorować bliskościowe obrazki na odstresowanie się czy wraz z dziećmi wspólnie się pobawić w gry i zabawy podwórkowe. Ponadto przez cały czas popularnością wśród małych budowniczych cieszyły się duże klocki Lego.

W cieniu drzewa można było dotknąć najróżniejszych chust i skorzystać z pomocy i doświadczenia naszych doradców, którzy chętnie dzielili się swoją chustową wiedzą i rozwiewali wątpliwości związane z techniką noszenia dzieci w chustach i nosidłach.

Cieszymy się, że udało nam się skupić tylu noszących rodziców w jednym miejscu i wspólnie spędzić czas.

Dodaj komentarz