Aktualności

Piknik Bliskości 16.09.2017

16 września spotkaliśmy się ponownie na Polanie Piknikowej w Ogrodzie Botanicznym. Piknik ten stanowił zapowiedź zbliżającej się poznańskiej edycji tegorocznego Międzynarodowego Tygodnia Rodzicielstwa Bliskości. Przedstawiliśmy harmonogram z warsztatami i pogadankami, a ulotki poszły w świat.

Piknik był ponadto wspaniałym czasem dla dzieci. Już tradycyjnie nie mogło zabraknąć wspaniałych i uwielbianych przez nie dużych baniek mydlanych. Satysfakcja z ich samodzielnego puszczania gwarantowana, a możliwość gonienia i  „zbijania” ich przez pozostałe dzieci wiązała się z dużą dawką śmiechu. Dodatkowo na małych artystów czekały kartki i kredki.

Ty razem na pikniku robiliśmy wianki. Tak, chyba wszystkie mamy postanowiły skorzystać z warsztatów z plecenia wianków. Dziewczyny z Kwiatostany (https://www.facebook.com/kwiatostanypoznan/) służyły pomocą, dzieci dobierały mamom kwiaty i tak powstały piękne wianki, które zostały uchwycone na zdjęciach przez Anię z https://www.facebook.com/kosmiccy.pstrykaja/ W takich nastrojach z kwiecistymi wiankami jesień nam nie straszna.

Równocześnie odbywały się warsztaty z chustowania dla początkujących jak i zaawansowanych. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych warsztaty te mogły odbyć się całkowicie bezpłatnie, a uczestnicy wyszli z nich dodatkowo z chustami do noszenia. Mając to praktyczne narzędzie wierzymy, że ich przygoda z noszeniem potrwa jeszcze długo.

Dodaj komentarz