O nas

Stowarzyszenie Poznań w Chuście istnieje od początku 2010 roku, jednak nieformalnie poznańskie mamy chustowe spotykają się już od marca roku 2007. 
Nasze Stowarzyszenie to grupa osób kochających, rozumiejących i chcących promować ideę chustonoszenia wśród innych ludzi. Organizujemy w związku z tym spotkania, warsztaty i inne wydarzenia dla rodziców i osób zajmujących się małymi dziećmi. Tworzymy możliwości do integracji środowiska rodzicielskiego w Poznaniu i okolicach poprzez platformę wymiany doświadczeń i informacji. Wszystkie członkinie najczęściej są młodymi mamami i starają się swoją wiedzę praktyczną przekazać dalej.
Jak działamy?
Działania stowarzyszenia opierały się na założeniach niekomercyjnych. Starałyśmy się promować ideę bezpiecznego noszenia dzieci oraz wychowywania w bliskości i poszanowaniu potrzeb dzieci i rodziców.
Regularnie organizowałyśmy:
- bezpłatne lub nisko płatne popołudniowe warsztaty z noszenia,
- comiesięczne przedpołudniowe „ Luźne spotkania chustowe”,
- w sezonie letnim pikniki i eventy w plenerze (np. z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka),
- flashomby chustowe,
- raz w roku Międzynarodowy Tydzień Rodzicielstwa Bliskość (MTRB).

Szukamy osób mogących zaangażować się czynnie w podejmowane przez Stowarzyszenie działania. Jesteśmy otwarci zarówno na doradców, jak i sympatyków chustonoszenia chcących promować je w naszej społeczności lokalnej. Każde ręce chętne do pomocy i poświęcony czas są mile widziane. Chcesz nam pomóc, masz nowe pomysły, chcesz dać coś od siebie? Jeśli masz trochę wolnego czasu i chcesz wspomóc nasze Stowarzyszenie swoją osobą, nowymi pomysłami, a może stać się członkiem Stowarzyszenia zgłoś się do nas na naszych luźnych spotkaniach lub mailowo na adres: chustypoznan@gmail.com

Jak do nas dołączyć?
Członkiem Stowarzyszenia może być każda osoba fizyczna, która złoży deklarację członkowską i akceptuje regulamin Stowarzyszenia. - wystarczy więc, że zgłosisz się do nas osobiście na spotkaniach, które organizujemy, czy też wirtualnie pisząc do nas maila, lub wiadomości na fb. Zaś pełnoprawnym członkiem stajesz się po uzyskaniu decyzji Zarządu.

Co będziesz miał/a po dołączeniu do stowarzyszenia?
Szeroko pojęty rozwój, zarówno w sferze osobistej (ja-kobieta), branżowej (ja-kobieta w biznesie), jak i społecznej. Poszerzenie perspektywy działania organizacji pozarządowych, działania i wspierania się wzajemnie w działaniach grupowych. Rozbudowę świadomości swoich możliwości w aspekcie realizowania zamierzeń, dążenia do celów, a być może również pracy “pod presją” czasu i niedopatrzeń pozostałych zainteresowanych.