Marta Binkowska – chustonoszenie w Poznaniu

Chustonoszenie

Co to jest chustonoszenie i czy to może być dla Ciebie?

Chustonoszenie to noszenie swojego malutkiego dziecka blisko siebie w chuście. Dzięki takiemu noszeniu dziecko jest blisko rodzica, ma zaspokojoną potrzebę bliskości, jego ułożenie jest utrzymane w prawidłowej i bezpiecznej pozycji, a rodzic zapewnia sobie dwie wolne ręce.

Jak wygląda konsultacja chustonoszenia?

 

1. Wcześniejszy kontakt telefoniczny pozwoli nam ustalić szczegóły spotkania. Na maila wysyłam Wam ANKIETĘ i jej wypełnienie pomoże mi poznać Was i wasze potrzeby bliżej.
2. Spotkanie trwa ok 2,5 godziny.
3. Przyjeżdżam Do Was z chustami i lalkami treningowymi na których nauczycie się wiązać.
4. Po spotkaniu otrzymujecie ode mnie filmiki z przećwiczonych wiązań i dalsze wskazówki.

Czy chustonoszenie jest dla Ciebie?

Na świecie pojawia się malutki człowiek a jego potrzeby są teraz waszym priorytetem. Nakarmienie, przewinięcie i wielka potrzeba dziecka bycia na rękach. Wtedy pojawia się problem. Z dzieckiem na rękach nie za wiele da się zrobić. A po dłuższym czasie noszenia na rękach pojawiają się bóle pleców i nadgarstków. Pojawia się frustracja i niekiedy złość, że opieka nad dzieckiem pochłania cały dzień i często także noc. Nie można nic zrobić – przygotowanie ciepłego posiłku to już wyczyn.
Rozwiązaniem jest nauczenie się bezpiecznego noszenia dziecka w chuście pod moim wykwalifikowanym i doświadczonym okiem 🙂
Pomogę Wam nie tylko w nauce chustonoszenia, ale również opowiem o:
  • prawidłowej pozycji zgięciowo-odwiedzeniowej (PZO) którą dziecko będzie mieć w chuście lub nosidle,
  • rodzajach chust oraz dobiorę odpowiednią dla Was,
  • dodatkowo mogę nauczyć Was masażu Shantala oraz przyjaznej pielęgnacji dziecka, która przydaje się zaraz po urodzeniu dziecka.

Zalety chustonoszenia dla dziecka i rodzica:

korzyści z noszenia dla dziecka
korzysci z noszenia dla rodzica
Jak widzisz tych korzyści dla dziecka i rodzica jest całkiem sporo. W zakładce „O noszeniu” przeczytasz więcej o noszeniu dziecka w chuście. Przeczytasz tam również o innych tematach związanych z noszeniem w chuście oraz z masażem Shantali i przyjazną pielęgnacją dziecka.
 

Kiedy można zacząć nosić dziecko w chuście?

 

Można już od urodzenia. Można również wtedy kiedy będziesz Mamo na to gotowa i będziesz czuła się dobrze. Czasem zdaża się, że mama nie czuje się dobrze zaraz po porodzie, a maluszek potrzebuje być blisko – wtedy do akcji wkracza tata i to właśnie on dzięki zdobytej wiedzy może chustować dziecko już w szpitalu lub zaraz po powrocie do domu.
Czy to będzie 2 tydzień czy 6 tydzień życia dziecka lub 4 miesiąc, możecie zacząć nosić w dowolnym momencie.
Nauczę Was jak to robić poprawnie i bezpiecznie. Dostosuję wiązanie chusty pod Was i dziecko w zależności od wieku i etapu rozwoju dziecka.

Jakie korzyści zostają z Wami po spotkaniu ze mną?

 

Będziecie umieli samodzielnie zawiązać dziecko w chustę. Po spotkaniu otrzymacie również filmiki z krokami nauczonych wiązań do których będziecie mogli wrócić i przypomnieć sobie w dowolnym momencie.
Pozostaniemy w kontakcie po konsultacji i jeśli będziecie potrzebować później jeszcze wsparcia to śmiało możecie do mnie pisać z zapytaniami lub wysyłać zdjęcia waszych wiązań 🙂
Zdjęcia zawsze są mile przeze mnie widziane, bo widzę wasze starania i postępy. A najbardziej cieszę się gdy przysyłacie mi zdjęcia zamotanych malutkich śpiochów 🙂
Scroll to Top