Chustonoszenie
Co to jest chustonoszenie i czy to może być dla Ciebie?
Chustonoszenie to noszenie swojego malutkiego dziecka blisko siebie w chuście. Dzięki takiemu noszeniu dziecko jest blisko rodzica, ma zaspokojoną potrzebę bliskości, jego ułożenie jest utrzymane w prawidłowej i bezpiecznej pozycji, a rodzic zapewnia sobie dwie wolne ręce.
Jak wygląda konsultacja chustonoszenia?
1. Wcześniejszy kontakt telefoniczny pozwoli nam ustalić szczegóły spotkania. Na maila wysyłam Wam ANKIETĘ i jej wypełnienie pomoże mi poznać Was i wasze potrzeby bliżej.
2. Spotkanie trwa ok 2,5 godziny.
3. Przyjeżdżam Do Was z chustami i lalkami treningowymi na których nauczycie się wiązać.
4. Po spotkaniu otrzymujecie ode mnie filmiki z przećwiczonych wiązań i dalsze wskazówki.
Czy chustonoszenie jest dla Ciebie?
Na świecie pojawia się malutki człowiek a jego potrzeby są teraz waszym priorytetem. Nakarmienie, przewinięcie i wielka potrzeba dziecka bycia na rękach. Wtedy pojawia się problem. Z dzieckiem na rękach nie za wiele da się zrobić. A po dłuższym czasie noszenia na rękach pojawiają się bóle pleców i nadgarstków. Pojawia się frustracja i niekiedy złość, że opieka nad dzieckiem pochłania cały dzień i często także noc. Nie można nic zrobić – przygotowanie ciepłego posiłku to już wyczyn.
Rozwiązaniem jest nauczenie się bezpiecznego noszenia dziecka w chuście pod moim wykwalifikowanym i doświadczonym okiem 🙂
Pomogę Wam nie tylko w nauce chustonoszenia, ale również opowiem o:
prawidłowej pozycji zgięciowo-odwiedzeniowej (PZO) którą dziecko będzie mieć w chuście lub nosidle,
rodzajach chust oraz dobiorę odpowiednią dla Was,
dodatkowo mogę nauczyć Was masażu Shantala oraz przyjaznej pielęgnacji dziecka, która przydaje się zaraz po urodzeniu dziecka.
Zalety chustonoszenia dla dziecka i rodzica:
Jak widzisz tych korzyści dla dziecka i rodzica jest całkiem sporo. W zakładce „O noszeniu” przeczytasz więcej o noszeniu dziecka w chuście. Przeczytasz tam również o innych tematach związanych z noszeniem w chuście oraz z masażem Shantali i przyjazną pielęgnacją dziecka.
Kiedy można zacząć nosić dziecko w chuście?
Można już od urodzenia. Można również wtedy kiedy będziesz Mamo na to gotowa i będziesz czuła się dobrze. Czasem zdaża się, że mama nie czuje się dobrze zaraz po porodzie, a maluszek potrzebuje być blisko – wtedy do akcji wkracza tata i to właśnie on dzięki zdobytej wiedzy może chustować dziecko już w szpitalu lub zaraz po powrocie do domu.
Czy to będzie 2 tydzień czy 6 tydzień życia dziecka lub 4 miesiąc, możecie zacząć nosić w dowolnym momencie.
Nauczę Was jak to robić poprawnie i bezpiecznie. Dostosuję wiązanie chusty pod Was i dziecko w zależności od wieku i etapu rozwoju dziecka.
Jakie korzyści zostają z Wami po spotkaniu ze mną?