Marta Binkowska – chustonoszenie w Poznaniu

Marta Binkowska chustonoszenie Poznań
marta binkowska chustonoszenie poznań
zdj. arch własne

kilka słów o mnie czyli jak zostałam chustoświrką i doradczynią noszenia?

Nazywam się Marta Binkowska i jestem mamą dwójki chłopców: Janek ( ur. w 2014r) i Franek (ur w 2016r). Oboje wynoszeni w chustach i nosidłach. Jasiek jako ten starszy z braci był moim dzieckiem testowym jeśli chodzi o noszenie w chustach.
Swoją przygodę z chustonoszeniem rozpoczęłam gdy miał około 4/5 miesięcy. Na tamten moment przetestowałam wszystkie możliwe dostępne chusty na rynku: chustę elastyczną, chustę o splocie prostym (tak zwaną pościelówkę) oraz chusty tkane różnego rodzaju.
Franek był noszony w chustach już w 3 tygodniu swojego życia.
Gdy tylko była taka możliwość oboje noszeni byli również w nosidłach miękkich.
 
Odkąd zaczęłam nosić w chustach, tak bardzo spodobał mi się materiał z których utkane zostały chusty, że do dzisiaj w swoich zasobach mam dość dużą kolekcję ubrań i akcesorów chustowych 😉 Mogę śmiało mówić o sobie, że jestem chustoświrką 😉
Mimo, że doświadczenie jako chustomama miałam duże, kurs na Doradczynię chustonoszenia zrobiłam dopiero na początku 2020 roku.
Od 2018 do 2023 roku pracowałam jako Doradczyni noszenia w poznańskim sklepie Przy Tobie. Prowadziłam tam indywidualne konsultacje chustonoszenia, nosidłowe (czyli dobierałam indywidualnie nosidła pod rodziców i ich dzieci) oraz konsultacje i warsztaty z masażu Shantala oraz przyjaznej pielęgnacji dziecka.
W czerwcu 2020 roku ukończyłam szkolenie z pielęgnacji neurorozwojowej i rozwoju dziecka w 1 roku życia z uwzględnieniem zaburzeń napięcia mięśniowego u Agnieszki Słoniowskiej „Dobry Start Dziecka” – by jeszcze lepiej wspierać rodziców i ich dzieci z uwzględnieniem różnych wyzwań fizjoterapeutycznych.
W lipcu 2021 roku ukończyłam kurs na Instruktorkę masażu Shantala Plus. Dzięki temu mogę pokazywać rodzicom jak masaż może wprowadzić lepszą relację i relaksację między rodzicem a dzieckiem.
W maju 2022 roku uzyskałam certyfikat Doradcy Kavki Premium po szkoleniu z zakresu doboru nosideł ergonomicznych firmy KAVKA.
We wrześniu 2022 roku zostałam NOŚ-FITTERKĄ – czyli odbyłam kurs z zakresu konstrukcji, regulacji i dobierania ergonomicznych nosideł miękkich firmy Lenny Lamb. 
Nadal staram się poszerzać swoją wiedzę w zakresie noszenia dzieci w chustach i nosidłach. Uwielbiam wspierać rodziców w tym temacie i pokazywać narzędzia których mogą użyć przy opiece nad swoim dzieckiem. 
Obecnie działam w Stowarzyszeniu Edukatorów i Doradców Noszenia SEDNO i jestem w teamie organizującym Ogólnopolską Konferencję Noszenia Dzieci.

Jak się Wami mogę zaopiekować i w czym wspierać?

 

Jako doradczyni noszenia w chustach i nosidłach prowadzę indywidualne spotkania z rodzicami i uczę ich wiązać chustę lub dobieram nosidełka odpowiednie do wieku i rozwoju dziecka.

 

Jako Instruktorka masażu Shantala uczę jak wykorzystać masaż w codziennej opiece nad dzieckiem, a jako instruktorka Dobrego Startu Dziecka uczę rodziców jak w zgodzie z dzieckiem mogą nosić, podnosić, odkładać, przewijać i karmić swoje dziecko.
 
Nawiązanie relacji z empatią to coś co połączy rodziców niemowlaków już na całe życie – będzie mi bardzo miło jeśli będę mogła wam w tej relacji towarzyszyć.
Scroll to Top