Marta Binkowska – chustonoszenie w Poznaniu

Marta Binkowska chustonoszenie Poznań

Masaż shantala

masaz shantala marta binkowska

Co to jest masaż Shantala?

Masaż Shantala to tradycyjna technika masażu pochodząca z Indii, która jest stosowana od wieków do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci. Jest to łagodny, kojący masaż, który ma na celu zwiększenie więzi emocjonalnej między rodzicem a dzieckiem, a także łagodzenie niektórych dolegliwości, takich jak kolkę czy ból brzucha. Technika ta obejmuje delikatne, kołyszące ruchy i lekkie dotknięcia skóry dziecka, co sprawia, że ​​jest to bardzo relaksujące i przyjemne doświadczenie zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Historia masażu Shantala

Shantala to imię sparaliżowanej kobiety mieszkającej w Indiach. Praktykowała ona masaż w codziennym  życiu gdy zajmowała się swoim malutkim dzieckiem. Shantala miała sparaliżowane nogi, jednak nie przeszkadzało jej to w opiece nad dzieckiem. Codziennie siadała pod drzewem i masowała swojego synka – leżał on spokojnie na jej nogach i poddawał się takiemu dotykowi.
Taki widok zobaczył francuski podróżnik Frederic Leboyer. Obserwował i rozmawiał z Shantalą na temat masowania dzieci. Po powrocie do Francji napisał i wydał książkę „Shantala. Un art traditionnel: le massage des enfants” (Shantala. Tradycyjna sztuka. Masaż dzieci).
Od tamtej pory każdy rodzic może wykonywać masaż swojemu dziecku. Nie jest on masażem terapeutycznym, jednak niektórzy fizjoterapeuci wykorzystują go w swojej pracy.

Korzyści masażu Shantala dla dziecka i rodzica.

zalety masażu shantala

Czym zajmujemy się na spotkaniu?

 

Opowiem Wam bliżej czym jest taki masaż. Jakie są jego zalety i jak się do niego przygotować. Powiem wam również o przeciwskazaniach do wykonania masażu – tak takie też są.
Pokażę kroki masażu i razem je przejdziemy – wy będziecie masować swojego maluszka a ja lalkę (lalki też czasem potrzebują być trochę wymasowane ;))
Spotkanie trwa około godziny i możemy je połączyć z konsultacją chustonoszenia oraz przyjazną pielęgnacją dziecka.
Scroll to Top