Marta Binkowska – chustonoszenie w Poznaniu

Chustowanie a ubieranie siebie i dziecka.

Ubieranie się kiedy nosimy dziecko w chuście jest nieco inne niż ubieranie się kiedy maluszka nie nosimy.
Poniżej przedstawiam kilka porad, które mogą Ci pomóc:
  1. Ubieraj się tak jak czujesz, również swoje dziecko ubierz w tyle warstw co siebie. Pamiętaj, że Twoje dziecko będzie dodatkowym źródłem ciepła, więc może Ci być gorąco. Wybierz więc lekkie i przewiewne materiały, takie jak bawełna, len czy jedwab.
  2. Unikaj długich szali, kapturów i innych dodatków, które mogą przeszkadzać w noszeniu dziecka. Szal lub kaptur mogą zaplątać się w chuście lub zahaczyć o dziecko.
  3. Upewnij się, że Twoje ubrania nie krępują ruchów. Musisz mieć swobodę ruchów, aby móc bezpiecznie i wygodnie nosić dziecko.
  4. W razie potrzeby noszenia dziecka na zewnątrz zadbaj o odpowiednie okrycie wierzchnie. Pamiętaj, aby nie przesadzać z grubością i ilością warstw ubrań, aby nie było za gorąco zarówno Tobie, jak i dziecku. Chusta jest dodatkową warstwą na was, a na to wszystko jeszcze przyjdzie bluza lub wspólna kurtka (taką bluzę lub kurtkę możesz przymierzyć stacjonarnie w Poznaniu w sklepie Przy Tobie) więc można śmiało ograniczyć się i nie ubierać na cebulkę 😉
  5. Uważaj na buty! Wybierz obuwie, które zapewni Ci stabilność i wygodę podczas chodzenia z dzieckiem w chuście. Pamiętaj, że Twoje buty mogą wpłynąć na Twoją równowagę i stabilność podczas noszenia dziecka.
  6. Nie zapominaj o dodatkowych akcesoriach, takich jak czapki, rękawiczki i okulary przeciwsłoneczne. Pamiętaj, że Twoje dziecko jest bardzo wrażliwe na słońce i zimno, więc konieczne może być odpowiednie zabezpieczenie.
  7. Dodatkowo jeśli nosisz stasze dziecko które lub czasem „wyjść” z chusty lub nosidła i pochodzić chwilę na własnych nóżkach – warto zadbać by miał na sobie własne obuwie. A by nie marzły mu nogi od kolan w dół można założyć specjalne getry (takie bez stópek).
  8. Jeśli masz wątpliwości, zawsze zwróć się o pomoc do innego doświadczonego rodzica lub możesz po prostu napisać do mnie 🙂 .
I na koniec najważniejsza zasada – nie należy sprawdzać temperatury na rączkach/nóżkach. Dzieci mają słabsze krążenie i mogą mieć chłodniejsze (ale nie zimne!) kończyny. W celu sprawdzenia czy Twojemu dziecku nie jest zimno/ gorąco dotknij karku.
Scroll to Top